Araç Takip Sistemleri

Araç takip sistemleri, işletmelerin giderek artan mobil operasyonlarını daha iyi yönetmelerine olanak sağlamakta.
Şirketlerin sahadaki araçlarını 7 gün 24 saat takip eden, nerede olduklarını, nereye gittiklerini, hızlarını, ne kadar süre çalıştıklarını ve daha birçok bilgiyi anında gösteren sistemlere ‘Araç Takip Sistemleri’ adı veriliyor.

Sistemler genellikle araçlara monte edilen mobil veri cihazlarının, GPS uydularından aldıkları konum bilgilerini, bağlı algılayıcılardan gelen sıcaklık ve benzeri telemetrik bilgileri GSM/GPRS şebekesi üzerinden kontrol ve haberleşme merkezlerine aktarması üzerine çalışıyor.

Araç takip sistemleri, işletmelerin giderek artan mobil operasyonlarını daha iyi yönetmelerine olanak sağlamakta. Bu sayede, en temel seviyede daha az yakıt tüketimi, daha yüksek filo disiplini ve verimlilik artısı sağlanmakta. Müşteriler elde edilen istatistiklere göre ayda %6-7’den %11-12’ye değişen oranlarda sadece yakıt tüketiminden tasarruf ettikleri ve bu sayede yaptıkları yatırımı 6-12 ay arasında çıkardıkları raporlanmakta.

Sadece gereğinden uzun rölanti sürelerinin tespiti ve sistem sayesinde önüne geçilmesi ülkeye yılda birkaç milyar TL kazandıracak boyutta. Önlenecek hava kirliliği ve gereksiz motor aşınmaları da cabası.

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız. Ayrıntılı bilgi... Onaylıyorum.